Već duži vremenski period, u našij školi prisutan je problem zagrijavanja filskuturne sale, kao i male sale. Napominjemo da se u filskuturnoj sali izvode časovi nastavnog predmeta tjelesni zdravstveni odgoj u prvoj i drugoj smjeni. Mala sala se koristi povremeno, ovisno potrebama. Prostorije iz prethodnog stava su hladne, odnosno nikako se ne zagrijavaju, radijatori su hladni! Temperatura vani je opala. Kada je temperatura u ostalim školskim prostorijama zadovoljavajuća, u salama je izrazito niska, odnosno nema je nikako! Rezultat prethodno navedenog, vjerovatno, leži u činjenici da je na zgradi naše škole urađena termo-fasada u okviru projekta utopljavanja, dok to, zbog ograničenosti sredstava za projekat, nije slučaj sa prostorijama aneksa u kojima se nalaze navedene sale.
Navedeno činjenično stanje predstavlja realan problem u izvođenju nastave.
Napominjemo da našu školu pohađa preko 530 učenika, na čije zdravlje se može negativno odraziti navedeni problem, te Vas molimo na senzibilnost u osvještavanju ovog problema, gdje se radi o populaciji učenika osnovno-školskog uzrasta, našim budućim doktorima, inspektorima, inžinjerima i ono najvažnije, zdravim mladim ljudima.
Na navedenu problematiku svakodnevno sugerišu učenici, njihovi roditelji i radnici škole.
Naša škola, nažalost nije, u mogućnosti da riješi navedeni problem.
Od Vas očekujemo urgentno riješavanje navedenog problema, što je u najboljem interesu djece-naše škole.

OPĆINA BREZA
n/r OPĆINSKOM NAČELNIKU