Poziv za učešće u akciji “Pomoć za migrante”

Muslimansko dobrotvorno društvo “Merhamet” Regionalni odbor Zenica je humanitarna organizacija koja provodi programske ciljeve i projekte Merhameta koji imaju zadatak da pruže pomoć licima koje se nalaze u stanju socijalne potrebe.

Jedan od problema sa kojim se trenutno susreće i naša zemlja jeste migrantska kriza. Svakim danom broj migranata je sve veći pa su tako i sve veće potrebe za njihov smještaj i prehranu tokom boravka u našoj zemlji. Ono što je najpotrebnije jesu sredstva za održavanje lične higijene i prehrambeni artikli (konzerve, riba, tunjevina, mliječni proizvodi,….) pelene, mlijeko i hrana za djecu.

Obzirom da među migrantima ima i mnogo djece, pokrenuta je dodatna akcija “Dajem slatkiš za tvoj osmijeh”, koja ima cilj da se prikupe i podjele slatkiši djeci te se na taj način obraduju u ovim teškim trenutcima.

Ovim putem molimo Vas da, ukoliko ste u mogućnosti, svojom donacijom podržite naš rad te da zajedno pomognemo u rješavanju migrantske krize.

Radno vrijeme kuhinje za dostavu dobrovoljnih priloga je svakog dana od  07:00 h do 16:00 h.

Akcija traje do 10.11.2018. godine.

Kontakt telefon: 425-530, fax. 425-440

Veliko HVALA  za svakog ko se odazove!