Vlada: pola miliona KM za “utopljavanje” dvadeset škola u ZDK – Vlada Zeničko-dobojskog kantona, na 68. sjednici, donijela je ODLUKU o odobravanju finansijskih sredstava namijenjenih subvencioniranju troškova energetske efikasnosti javnih građevinskih objekata (škola) na području Zeničko-dobojskog kantona.

Ovom odlukom Vlada Kantona je izdvojila sredstva u ukupnom iznosu 499.493,00 KM  za  utopljavanje školskih objekata na području Kantona.

Na osnovu Javnog poziva za prikupljanje zahtjeva za odobravanje i dodjelu finansijskih sredstava namijenjenih subvencioniranju troškova projektovanja, utopljavanja i certifikacije energetske efikasnosti javnih građevinskih objekata (škola) na području Zeničko-dobojskog kantona, u Ministarstvo za privredu pristiglo je 19 zahtjeva za dodjelu poticaja.

U svrhu isplate dijela troškova izvođenja utopljavanja objekata škola – Faza II – troškovi izvođenja utopljavanja objekata, odobrena su sredstva u ukupnom iznosu do 400.000,00 KM prema sljedećem pregledu:

1. OŠ „ENVER ČOLAKOVIĆ“ Breza u iznosu do 80.000,00 KM,
  2. MSŠ ZAVIDOVIĆI Zavidovići u iznosu do 80.000,00 KM,
  3. OŠ“HAZIM ŠABANOVIĆ“ Visoko u iznosu do 80.000,00 KM,
  4. OŠ „MAK DIZDAR“ Zenica  u iznosu do 80.000,00 KM i
  5. OŠ“FRA GRGA MARTIĆ“ Žepče u iznosu do 80.000,00 KM.

Sredstva će se isplatiti na žiro – račun izvođača projektovanja i izvođenja radova utopljavanja objekata nakon dostavljenog urednog računa Izvođača, a na način utvrđen u Javnom pozivu II Faza – Korak 1 i Korak 2.

Više na: http://www.zenicablog.com/vlada-pola-miliona-km-za-utopljavanje-dvadeset-skola-u-zdk/